Kontakt

Besöksadress

Sveavägen 56
Budadress:
Luntmakargatan 45

Postadress

Box 3159
103 63 Stockholm

Telefon

08-696 89 30

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

Faktureringsadress

Bonnierförlagen AB
FE 5673 – 1008
831 90 ÖSTERSUND

E-postadress

info@bonniercarlsen.se
  • Facebook
  • Instagram

Medarbetare

Camilla Silfvenius

Camilla Silfvenius

Förlagschef

camilla.silfvenius@bonniercarlsen.se

08-696 89 30

Eva Dahlin

Eva Dahlin

Publicistisk chef & Förläggare för bilderböcker

eva.dahlin@bonniercarlsen.se

08-696 89 47

Lisa Lewin

Lisa Lewin

Operativ chef

lisa.lewin@bonniercarlsen.se

08-696 84 93

Ana Rodrigo Höjer

Ana Rodrigo Höjer

Marknadschef

ana.rodrigo.hojer@bonnierforlagen.se

08-696 89 30, 070-1424800

Susanne Trydahl

Susanne Trydahl

Försäljningschef barn- och ungdom

susanne.trydal@bonnierforlagen.se

08-696 88 35

Maja Lindqvist

Maja Lindqvist

Affärsutvecklare & Förläggare för faktaböcker och digital utgivning

maja.lindqvist@bonniercarlsen.se

08-696 89 30, 070-607 00 05

Ulrika Caperius

Ulrika Caperius

Förläggare för kapitelböcker

ulrika.caperius@bonniercarlsen.se

08-696 87 25

Karin Lemon

Karin Lemon

Förläggare för översatta böcker

karin.lemon@bonniercarlsen.se

08-696 89 51

Karolina Nenzén

Karolina Nenzén

Förläggare för Lättlästa böcker och coachande utgivning

karolina.nenzen@bonniercarlsen.se

08-696 89 64

Jenny Helldahl

Jenny Helldahl

Projektledare kommunikation

jenny.helldahl@bonnierforlagen.se

08-696 80 78

Sara Kyhlstedt

Sara Kyhlstedt

Projektledare kommunikation

sara.kyhlstedt@bonnierforlagen.se

08-696 80 00, 076-5 26 03 08

Sebastian Folcker

Sebastian Folcker

Innehållsproducent kommunikation

sebastian.folcker@bonnierforlagen.se

Felicia Kvarfordt

Felicia Kvarfordt

Innehållsproducent kommunikation

felicia.kvarfordt@bonniercarlsen.se

Mathilde Coffy

Mathilde Coffy

Rättighetsansvarig/Rights Director

mathilde.coffy@bonnierrights.se

+46 8696 80 00

Yasmin Alishenas

Yasmin Alishenas

Junioragent

yasmin.alishenas@bonnierforlagen.se

Sahar Tarakemeh

Sahar Tarakemeh

Redaktionsansvarig

sahar.tarakemeh@bonniercarlsen.se

08-696 80 74

Lio Fridmar

Lio Fridmar

Koordinator/Juniorredaktör

lio.fridmar@bonniercarlsen.se

079 062 17 65

Madeleine Dahlström

Madeleine Dahlström

Förlags- och marknadskoordinator

madeleine.dahlstrom@bonniercarlsen.se

08-696 82 05

Karin Hammarkvist

Karin Hammarkvist

Redaktör/projektledare

karin.hammarkvist@bonniercarlsen.se

08-696 89 42

Sara Hedenberg

Sara Hedenberg

Redaktör/projektledare

sara.hedenberg@bonniercarlsen.se

08-696 89 49

Gustaf Gustafsson

Gustaf Gustafsson

Vik redaktör/projektledare

gustaf.gustafsson@bonniercarlsen.se

08-696 89 30, 076-542 8066

Anton Klepke

Anton Klepke

Redaktör/projektledare

anton.klepke@bonniercarlsen.se

08-696 80 63

Julia Lövestam

Julia Lövestam

Redaktör/projektledare
Tjänstledig

julia.lovestam@bonniercarlsen.se

08-696 89 66

Karin Nilsson

Karin Nilsson

Redaktör/projektledare

karin.nilsson@bonniercarlsen.se

08-696 89 46

Titti Persson

Titti Persson

Redaktör/projektledare

titti.persson@bonniercarlsen.se

08-696 81 01

Daniela Villa

Daniela Villa

Redaktör/projektledare

daniela.villa@bonniercarlsen.se

08-696 89 73

Karin Wändahl

Karin Wändahl

Redaktör/projektledare

karin.wandahl@bonniercarlsen.se

08-696 81 19

Stina Zethraeus

Stina Zethraeus

Redaktör/projektledare

stina.zethraeus@bonniercarlsen.se

08-696 80 17

Ellen Adolfsson

Ellen Adolfsson

Formgivare
Tjänstledig

ellen.adolfsson@bonniercarlsen.se

08-696 89 62

Caroline Linhult

Caroline Linhult

Formgivare

caroline.linhult@bonniercarlsen.se

08-696 80 15

Lena Thunell

Lena Thunell

Formgivare

lena.thunell@bonniercarlsen.se

08-696 89 54