Kontakt

Medarbetare

Simon Hohn

Simon Hohn

Kommunikationsstrateg

simon.hohn@bonnierforlagen.se

08-696 81 20

Susanne Trydahl

Susanne Trydahl

Försäljningschef barn- och ungdom

susanne.trydal@bonnierforlagen.se

08-696 88 35

Jenny Helldahl

Jenny Helldahl

Mediekontakt/projektledare

jenny.helldahl@bonnierforlagen.se

08-696 80 78

Jonas Byström

Jonas Byström

Förlagschef

jonas.bystrom@bonnierforlagen.se

08-696 89 30

Eva Dahlin

Eva Dahlin

Litterär chef
Ansvarig förläggare bilderböcker

eva.dahlin@bonniercarlsen.se

08-696 89 47

Lisa Lewin

Lisa Lewin

Redaktionschef

lisa.lewin@bonniercarlsen.se

08-696 84 93

Ulrika Caperius

Ulrika Caperius

Ansvarig förläggare text 6 – 9 år
Projektutvecklare BC-labbet

ulrika.caperius@bonniercarlsen.se

08-696 87 25

Karin Lemon

Karin Lemon

Ansvarig förläggare, 9 år och uppåt

karin.lemon@bonniercarlsen.se

08-696 89 51

Lotta Bergqvist

Lotta Bergqvist

Redaktör/projektledare
Tjänstledig, vikariat på Albert Bonniers Förlag

lotta.bergqvist@bonniercarlsen.se

08-696 89 65

Karin Hammarkvist

Karin Hammarkvist

Redaktör/projektledare

karin.hammarkvist@bonniercarlsen.se

08-696 89 42

Martin Harris

Martin Harris

Redaktör/projektledare

martin.harris@bonniercarlsen.se

08-696 89 50

Sara Hedenberg

Sara Hedenberg

Redaktör/projektledare

sara.hedenberg@bonniercarlsen.se

08-696 89 49

Anton Klepke

Anton Klepke

Redaktör/projektledare

anton.klepke@bonniercarlsen.se

08-696 80 63

Julia Lövenstam

Julia Lövenstam

Redaktör/projektledare
Föräldraledig

julia.lovenstam@bonniercarlsen.se

08-696 89 66

Karolina Nenzén

Karolina Nenzén

Redaktör/projektledare

karolina.nenzen@bonniercarlsen.se

08-696 89 64

Karin Nilsson

Karin Nilsson

Redaktör/projektledare

karin.nilsson@bonniercarlsen.se

08-696 89 46

Titti Persson

Titti Persson

Redaktör/projektledare

titti.persson@bonniercarlsen.se

08-696 81 01

Daniela Vila

Daniela Vila

Redaktör/projektledare

daniela.vila@bonniercarlsen.se

08-696 89 73

Agneta Wallgren

Agneta Wallgren

Senior redaktör

agneta.wallgren@bonniercarlsen.se

08-696 89 69

Karin Wändahl

Karin Wändahl

Redaktör/projektledare

karin.wandahl@bonniercarlsen.se

08-696 81 19

Stina Zethraeus

Stina Zethraeus

Redaktör/projektledare

stina.zethraeus@bonniercarlsen.se

08-696 80 17

Shora Dehnavi

Shora Dehnavi

Koordinator

shora.dehnavi@bonniercarlsen.se

08-696 80 51

Stina Sjöwall

Stina Sjöwall

Redaktionskoordinator

stina.sjowall@bonniercarlsen.se

0765-26 09 95

Sahar Tarakemeh

Sahar Tarakemeh

Redaktionskoordinator

sahar.tarakemeh@bonniercarlsen.se

08-696 80 74

Ellen Adolfsson

Ellen Adolfsson

Formgivare

ellen.adolfsson@bonniercarlsen.se

08-696 89 62

Caroline Linhult

Caroline Linhult

Formgivare

caroline.linhult@bonniercarlsen.se

08-696 80 15

Lena Thunell

Lena Thunell

Formgivare

lena.thunell@bonniercarlsen.se

08-696 89 54

Besöksadress

Sveavägen 56
Budadress:
Luntmakargatan 45

Postadress

Box 3159
103 63 Stockholm

Telefon

08-696 89 30

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

Faktureringsadress

Bonnierförlagen AB
FE 5673 – 1008
831 90 ÖSTERSUND

E-postadress

info@bonniercarlsen.se
  • Facebook
  • Instagram