Kontakt

Besöksadress

Sveavägen 56
Budadress:
Luntmakargatan 45

Postadress

Box 3159
103 63 Stockholm

Telefon

08-696 89 30

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

Faktureringsadress

Bonnierförlagen AB
FE 5673 – 1008
831 90 ÖSTERSUND

E-postadress

info@bonniercarlsen.se
  • Facebook
  • Instagram

Medarbetare

Lisa Lewin

Lisa Lewin

Förlagschef

lisa.lewin@bonniercarlsen.se

08-696 84 93

Ulrika Caperius

Ulrika Caperius

Litterär chef & ansvarig förläggare 12+

ulrika.caperius@bonniercarlsen.se

08-696 87 25

Susanne Trydahl

Susanne Trydahl

Försäljnings- och marknadschef

susanne.trydal@bonnierforlagen.se

08-696 88 35

Eva Dahlin

Eva Dahlin

Ansvarig förläggare bilderböcker

eva.dahlin@bonniercarlsen.se

08-696 89 47

Karolina Nenzén

Karolina Nenzén

Ansvarig förläggare 6–9 år

karolina.nenzen@bonniercarlsen.se

08-696 89 64

Maja Lindqvist

Maja Lindqvist

Ansvarig förläggare 9-12 år, fakta och digital utgivning

maja.lindqvist@bonniercarlsen.se

08-696 89 30, 070-607 00 05

Ragnhild Glimregn

Ragnhild Glimregn

Projektledare kommunikation

ragnhild.glimregn@bonnierforlagen.se

073-731 39 29

Tiina Nevala

Tiina Nevala

Projektledare kommunikation

tiina.nevala@bonnierforlagen.se

Lydia Putkinen Tappert

Lydia Putkinen Tappert

Projektledare kommunikation

lydia.putkinen.tappert@bonnierforlagen.se

070-790 5529

Sebastian Folcker

Sebastian Folcker

Innehållsproducent kommunikation

sebastian.folcker@bonnierforlagen.se

Felicia Kvarfordt

Felicia Kvarfordt

Innehållsproducent kommunikation

felicia.kvarfordt@bonnierforlagen.se

070-689 55 04

Sahar Tarakemeh

Sahar Tarakemeh

Redaktionschef

sahar.tarakemeh@bonniercarlsen.se

08-696 80 74

Lisa Söderberg

Lisa Söderberg

Förlags- och marknadskoordinator

lisa.soderberg@bonniercarlsen.se

Karin Lemon

Karin Lemon

Förläggande redaktör

karin.lemon@bonniercarlsen.se

08-696 89 51

Karin Nilsson

Karin Nilsson

Förläggande redaktör

karin.nilsson@bonniercarlsen.se

08-696 89 46

Daniela Villa

Daniela Villa

Förläggande redaktör

daniela.villa@bonniercarlsen.se

08-696 89 73

Karin Hammarkvist

Karin Hammarkvist

Senior redaktör

karin.hammarkvist@bonniercarlsen.se

08-696 89 42

Titti Persson

Titti Persson

Senior redaktör

titti.persson@bonniercarlsen.se

08-696 81 01

Stina Zethraeus

Stina Zethraeus

Redaktör

stina.zethraeus@bonniercarlsen.se

08-696 80 17

Sara Hedenberg

Sara Hedenberg

Projektledande redaktör

sara.hedenberg@bonniercarlsen.se

08-696 89 49

Anton Klepke

Anton Klepke

Redaktör

anton.klepke@bonniercarlsen.se

08-696 80 63

Julia Lövestam

Julia Lövestam

Redaktör/projektledare (Tjänstledig)

julia.lovestam@bonniercarlsen.se

08-696 89 66

Marcus Olsson

Marcus Olsson

Projektledande redaktör

Marcus.olsson@bonniercarlsen.se

Johanna Strömqvist

Johanna Strömqvist

Projektledande redaktör

johanna.stromqvist@bonniercarlsen.se

08-799 30 58

Karin Wändahl

Karin Wändahl

Projektledande redaktör

karin.wandahl@bonniercarlsen.se

08-696 81 19

Caroline Linhult

Caroline Linhult

Formgivare

caroline.linhult@bonniercarlsen.se

08-696 80 15

Foreign rights

Mathilde Coffy

Mathilde Coffy

Foreign Rights Director (tjänstledig)

mathilde.coffy@bonnierrights.se

+46 8 696 89 10

Agnes Gustafsson

Agnes Gustafsson

Foreign Rights Manager

agnes.gustafsson@bonnierrights.se

+46 70 699 85 08