Kontakt

Besöksadress

Sveavägen 56
Budadress:
Luntmakargatan 45

Postadress

Box 3159
103 63 Stockholm

Telefon

08-696 89 30

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

Faktureringsadress

Bonnierförlagen AB
FE 5673 – 1008
831 90 ÖSTERSUND

E-postadress

info@bonniercarlsen.se
  • Facebook
  • Instagram

Medarbetare

Camilla Silfvenius

Camilla Silfvenius

Förlagschef

camilla.silfvenius@bonniercarlsen.se

08-696 89 30

Eva Dahlin

Eva Dahlin

Litterär chef och ansvarig förläggare för bilderböcker

eva.dahlin@bonniercarlsen.se

08-696 89 47

Lisa Lewin

Lisa Lewin

Operativ chef

lisa.lewin@bonniercarlsen.se

08-696 84 93

Susanne Trydahl

Susanne Trydahl

Försäljningschef barn- och ungdom

susanne.trydal@bonnierforlagen.se

08-696 88 35

Maja Lindqvist

Maja Lindqvist

Ansvarig förläggare fakta och digital utgivning

maja.lindqvist@bonniercarlsen.se

08-696 89 30, 070-607 00 05

Ulrika Caperius

Ulrika Caperius

Ansvarig förläggare 9+

ulrika.caperius@bonniercarlsen.se

08-696 87 25

Karolina Nenzén

Karolina Nenzén

Ansvarig förläggare 6–9 år

karolina.nenzen@bonniercarlsen.se

08-696 89 64

Sara Kyhlstedt

Sara Kyhlstedt

Projektledare kommunikation

sara.kyhlstedt@bonnierforlagen.se

08-696 80 00, 076-526 03 08

Ragnhild Glimregn

Ragnhild Glimregn

Projektledare kommunikation

ragnhild.glimregn@bonniercarlsen.se

073-731 39 29

Sebastian Folcker

Sebastian Folcker

Innehållsproducent kommunikation

sebastian.folcker@bonnierforlagen.se

Felicia Kvarfordt

Felicia Kvarfordt

Innehållsproducent kommunikation

felicia.kvarfordt@bonnierforlagen.se

070-689 55 04

Sahar Tarakemeh

Sahar Tarakemeh

Redaktionsansvarig

sahar.tarakemeh@bonniercarlsen.se

08-696 80 74

Lio Fridmar

Lio Fridmar

Koordinator/Junior redaktör

lio.fridmar@bonniercarlsen.se

079-062 17 65

Karin Lemon

Karin Lemon

Förläggande redaktör

karin.lemon@bonniercarlsen.se

08-696 89 51

Jenny Franke

Jenny Franke

Förläggande redaktör

jenny.franke@bonniercarlsen.se

070- 552 82 12

Karin Nilsson

Karin Nilsson

Förläggande redaktör

karin.nilsson@bonniercarlsen.se

08-696 89 46

Daniela Villa

Daniela Villa

Förläggande redaktör

daniela.villa@bonniercarlsen.se

08-696 89 73

Karin Hammarkvist

Karin Hammarkvist

Senior redaktör

karin.hammarkvist@bonniercarlsen.se

08-696 89 42

Titti Persson

Titti Persson

Senior redaktör

titti.persson@bonniercarlsen.se

08-696 81 01

Stina Zethraeus

Stina Zethraeus

Redaktör

stina.zethraeus@bonniercarlsen.se

08-696 80 17

Anton Klepke

Anton Klepke

Redaktör

anton.klepke@bonniercarlsen.se

08-696 80 63

Julia Lövestam

Julia Lövestam

Redaktör/projektledare (Tjänstledig)

julia.lovestam@bonniercarlsen.se

08-696 89 66

Sara Hedenberg

Sara Hedenberg

Projektledande redaktör

sara.hedenberg@bonniercarlsen.se

08-696 89 49

Karin Wändahl

Karin Wändahl

Projektledande redaktör

karin.wandahl@bonniercarlsen.se

08-696 81 19

Caroline Linhult

Caroline Linhult

Formgivare

caroline.linhult@bonniercarlsen.se

08-696 80 15

Lena Thunell

Lena Thunell

Formgivare

lena.thunell@bonniercarlsen.se

08-696 89 54

Foreign rights

Mathilde Coffy

Mathilde Coffy

Agent

mathilde.coffy@bonniercarlsen.se

+46 8 696 89 10

Agnes Gustafsson

Agnes Gustafsson

Rättighetskoordinator

agnes.gustafsson@bonniercarlsen.se

+46 70 699 85 08